Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Queensland Premier Cricket - Bulls Masters First Grade Competition
Round 3 - Sat 19 Sep 2020 (9:30AM)
Gold CoastvNorthern Suburbs
Venue: Bill Pippen OvalMatch ID: 3449663
Umpires: Umpire1: Benjamin Farrell  Umpire2: Nicholas Marjason  
Scorers:  Not specified
Lyons, Nathan R
Kuhnemann, Matthew (c)
Hope-Shackley, Liam
Burdon, Hugo
Bryant, Max A
Bartlett, Xavier
Cooper, Jack
Hickey, Luke (+)
Kann, Joshua
Palombo, Scott
Benn, Emmaus
 
Coach:  Swan, Christopher R
 
Burns, Joseph A
Healy, Tom A (+)
McSweeney, Nathan A (c)
Brown, Josh
Dawson, Michael
McPherson, James
Prestwidge, Jack A
Prestwidge, William
Sully, Connor
Sardar, Hassan
Hele, Samuel
 
Coach:  Healy, Kenneth James
Team Manager:  Mortimer, Brett R
Scorer:  McCraken, Liam
Queensland Premier Cricket - Alan Pettigrew Shield [2nd]
Round 3 - Sat 19 Sep 2020 (9:30AM)
Northern SuburbsvGold Coast
Venue: Cheltenham OvalMatch ID: 3449835
Umpires: Umpire1: John Rearden  Umpire2: Greg Douglas  
Scorers:  Not specified
Grewal, Addy
Snell, Tobias (+)
Wilson, Sam (c)
Neale, Samuel
Farrell, Patrick
Doolan, Mitchell J
O'Malley, Thomas F
Chaudhary, Nikhil
Eggmolesse, Tyran
Lucas, Corey W
White, Jeremy
Allen, Zach H (sub)
 
Coach:  Healy, Kenneth James
Team Manager:  Mainhardt, Michael S
 
Sanderson, Scott
Smith, Tyler J
Smith, Jackson D
Grant, Matthew J
Spies, Jared C
Crump, Lachlan W
Aitken, Lachlan (+)
Yabsley, Samuel D
Turner, Patrick (c)
Houlahan, Max W
 
Coach:  Robinson, Andrew
Queensland Premier Cricket - The Lord's Taverners Competition
Round 3 - Sun 20 Sep 2020 (9:30AM)
South BrisbanevNorthern Suburbs
Venue: Fehlberg Park (Norman Gray Oval)Match ID: 3448727
Umpires: Umpire1: Graeme Hogan  Umpire2: Allan Dore  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Taylor, Aidan
Dhillon, Simranjit
Mclean, Blake
Dempsey, Ben (+)
Campbell, Tom (c)
Evetts, Hayden
Russo, Bailey
Scifleet, Jenson
Dutton, Harry
Dhillon, Reuben
Stubbin, Tom
Forrester, Ryan D
 
Coach:  Roy, Darren
Team Manager:  Brain, David