Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
The Lord's Taverners Competition 10 15 Nov 20 Northern Suburbs
10/130 T Stubbin 29 H Dutton 25  C Reynolds 3/20 R Dacey 3/22 JI Spies 2/18
def by Gold Coast
9/273(cc) L Hart de Keating 95* L Aitken 72 R Dacey 52  B Mclean 3/47 H Dutton 3/72
EGW Wood Reserve (Fred Kratzmann Oval) 
Bulls Masters First Grade Competition GF 20 Mar 21
21 Mar 21
27 Mar 21
28 Mar 21
University of Queensland
370 J Grady 104* W Sanders 100 MM Philipson 36 MR Fry 30 J Clayton 30  C Sully 4/80 NA McSweeney 3/88
def Northern Suburbs
180 KS Fleming 65 J Brown 36  MM Philipson 5/29 N Sale 2/31
University of Queensland (Wep Harris Oval) 
Alan Pettigrew Shield [2nd] GF 20 Mar 21
21 Mar 21
27 Mar 21
28 Mar 21
Northern Suburbs
437 MJ Doolan 137 N Chaudhary 113 T Snell 69 NM Hauritz 37 H Sardar 25  M Cook 4/140 T Olsen 2/73 L Chick 2/76
def Sunshine Coast
183 B Mahaffey 55 B Schultz 42 M Cook 32  H Sardar 4/53 PA Patel 3/31
Shaw Park (Ian Healy Oval) 
Norm McMahon Shield [3rd] GF 20 Mar 21
21 Mar 21
27 Mar 21
28 Mar 21
Northern Suburbs
126 T Eggmolesse 31 L Marshall 26  J Neuhaus 3/28 DJ Doran 3/37
and 8/158 HP Murray 33 CW Lucas 27 GC Rushton 25*  R Singh 3/58 DJ Doran 2/20 J Neuhaus 2/23
def by Gold Coast
205 DJ Doran 66* M Eckersley 35 A Densley 25  CW Lucas 4/65 GC Rushton 2/10
and 239 B Radford 86 M Eckersley 30 DJ Doran 25  CW Lucas 5/71 KW Hitchman 2/40
Shaw Park (Alan Pettigrew Oval) 
Bob Spence Shield [4th] SF 13 Mar 21
14 Mar 21
Northern Suburbs
137 MD Wright 50* C Holmes 25  W Carlile 4/44 EN Beath 2/18 J Shelley 2/31
def by University of Queensland
6/139 L Burke 54 M Miller 38*  D Roy 3/3 T Campbell 2/23
EGW Wood Reserve (Peter Burge Oval) 
Roy Tanner Shield [5th] GF 20 Mar 21
21 Mar 21
27 Mar 21
28 Mar 21
Northern Suburbs
279 I Ranatunga 107 SE Deacon 53 SJ Cousar 44 RG Pyne 25  A Mears 4/52 HL Bidgood 2/67 L Hartshorn 2/78
def Toombul
10/213 RA Woollard 79 S Page 39  SE Deacon 4/60 RG Pyne 2/33 L Maher 2/34 H Evetts 2/37
Shaw Park (Geoff Dymock Oval) 
WEP Harris Shield [6th] SF 13 Mar 21
14 Mar 21
Northern Suburbs
132 J Roy 42*  
def by Redlands
140 HE Ellis 49  H Guse 5/10 JM Buckley 2/30
and 8/91 M Catlow-Elliott 55  JM Buckley 3/14 H Guse 3/38
Fehlberg Park (Jack Cooke Oval) 
Bob Spence Shield [4th] SF 17 Jan 21 Northern Suburbs
6/140 A Singh 63  RJ Williams 2/29
def Gold Coast
139 B Sewell 34 CR Milde 26* J Markham 25  A Singh 3/11 MJ Dowe 3/35
Shaw Park (Alan Pettigrew Oval) 
Club Championship Amendments 1 26 Sep 20 Northern Suburbs
def by Ipswich / Logan
 
Men's Under-19 One Day Competition 5 7 Feb 21 Northern Suburbs
192 N McFadyen 54 S Neale 33 MJ Doolan 31 W Prestwidge 31  J Monley 3/20 D Henderson 3/42 N Percy 2/41
def by Wynnum/Manly
4/194 C Durante 56* V Periyapperuma 45* C Carroll 40  S Neale 3/34
Shaw Park (Ian Healy Oval) 
Jodie Fields Shield 16 21 Feb 21 Northern Suburbs
8/93(cc) E Marques 37  S Anderson 2/19 N Bradford 2/26
def by Sunshine Coast
149 N Bradford 43  A Lloyd 5/22 K Campbell 2/24
Shaw Park (Ian Healy Oval) 
A1 15 13 Mar 21
20 Mar 21
Northern Suburbs
23  JD Ryan 6/5 O Patch 3/12
def by Pine Rivers
5/204(dec) G Elworthy 42 D Stewart 37 DB Connolly 28 M Bertwistle 28 SA Rabbitt 26*  JJ Clarke 2/20 S Walsh 2/40
and 1/3  
Paul Jackson Oval 
A3 North 15 13 Mar 21
20 Mar 21
Northern Suburbs
121 W Hosking 26*  DH Butler 3/19 DI Humphrey 3/23 LE Wright 2/2 S Macdonnell 2/2
v Albany Creek Hawks
3/201(dec) L Wright 115 LE Wright 65*  C Hosking 2/24
Marchant Park 5 
Youth Girls Competition - Paul Pink Shield 7 16 Jan 21 Northern Suburbs
6/47(cc)  E Mckenzie 2/2 T Hess 2/4
def by Ipswich
1/48  
Seventh Brigade Park (Turf 1)