Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Alan Pettigrew Shield [2nd] 19 5 Mar 22
12 Mar 22
Northern Suburbs
5/244(cc) M Dawson 69 MJ Lloyd 54 M Clarke 41 L Marshall 34 P Farrell 25*  K Wisniewski 3/56 TJ Smith 2/47
def Gold Coast
9/195 B Munro 52 K Hurley 42  GC Rushton 3/43 SE Deacon 2/18
Shaw Park (Ian Healy Oval) 
The Lord's Taverners One Day Competition 10 14 Nov 21 Redlands
2/144 C Jardine 62* C Brady 48  
def Northern Suburbs
140 CJ BAKER 65  R Grant 2/18 HT Hillier 2/19 LJ McClure 2/24
EGW Wood Reserve (Fred Kratzmann Oval) 
Paul Pink Shield [u15 Girls] 6 16 Jan 22 Northern Suburbs
5/98(cc)  
def by Gold Coast
5/99 A Rauf 30  
Chelmer Park (Turf) 
Paul Pink Shield [u15 Girls] 6 16 Jan 22 Northern Suburbs
3/73(cc)  
def by Redlands
4/74  
Chelmer Park (Turf) 
Sci-Fleet Motors First Grade Competition 19 5 Mar 22
12 Mar 22
Gold Coast
5/304(cc) H Burdon 130 X Bartlett 71 MA Bryant 55 S Palombo 25  N Chaudhary 3/56 J White 2/31
def Northern Suburbs
158 JA Burns 31 S Wilson 29 A Grewal 28  JD Smith 3/24 M Kuhnemann 3/35 NR Lyons 2/44
Bill Pippen Oval 
Jodie Fields Shield 22 13 Mar 22 Northern Suburbs
7/205 KR SHELDON 87 JM Crighton 45  HH Paranavithana 3/36
def Valley
5/203(cc) LK Taylor 60 EF Choo 36 AG Childs 31  
Shaw Park (Geoff Dymock Oval) 
Norm McMahon Shield [3rd] SF 19 Mar 22
20 Mar 22
Northern Suburbs
55  JC Hill 4/20 CG Weier 3/15 H Short 2/6
def by Redlands
198 JW Catlow-Elliott 41 JM Fraser 39 JC Hill 36  SE Deacon 4/79 KW Hitchman 3/51
Shaw Park (Alan Pettigrew Oval) 
Bob Spence Shield [4th] GF 31 Mar 22
27 Mar 22
2 Apr 22
3 Apr 22
Northern Suburbs
200 J Parker 66 M Price Moor 35* MD Wright 29  M Buckley 3/51 DM Matheson 2/24 JH Coolwell 2/32 DT McDonald 2/32
and 7/208(dec) M Clarke 57 M Price Moor 41* L Byrne 40 J Parker 31  DM Matheson 3/56 JH Coolwell 2/33
def Toombul
206 J Barrett 71 W Thomas 28 JH Coolwell 27  M Price Moor 4/32 A Procopis 2/15 M Witt 2/27 A Campbell 2/64
and 10/155 DT McDonald 55 JH Coolwell 36*  M Price Moor 4/27 M Witt 4/50
Shaw Park (Alan Pettigrew Oval) 
Under 19 Male Competition 5 13 Feb 22 Redlands
4/152 B Laffan 57 R Burger 50* SJ Muller 25  F Marshall 2/25
def Northern Suburbs
9/149(cc) N McFadyen 65* A Taylor 26  B Grant 4/29 JT Pullar 2/14
EGW Wood Reserve (Peter Burge Oval) 
The Lord's Taverners T20 Competition 5 28 Sep 21 Valley
6/111(cc) DP Gunatilake 25  KD Young 2/19
def Northern Suburbs
5/110(cc) CJ BAKER 47 F McFadyen 43*  HG Harris 2/10
Ashgrove Sportsground (Peter Easton Oval) 
Roy Tanner Shield [5th] 14 5 Mar 22
13 Mar 22
University of Queensland [2]
166 A Anand 86  J Turner 4/54 H Guse 3/21 D Fields 2/41
def Northern Suburbs
9/109  A Anand 2/6
University of Queensland (St. Lucia 2) 
WEP Harris Shield [6th] 14 5 Mar 22
12 Mar 22
Northern Suburbs
6/303(cc) JT Donnelly 71 BR Townsend 58 TS Browne 41 GJ Maher 34* JP Maher 31  HG Harris 2/46 MD Cook 2/66
def Valley [2]
96 MJ Sheather 31  A Taylor 5/29 JT Donnelly 3/15
Shaw Park (Geoff Dymock Oval) 
Kirsten Pike Plate SF 14 Mar 22 Northern Suburbs
3/67(cc)  
def by Valley
7/117(cc)  HM Crighton 2/10
Ashgrove Sportsground (Norm McMahon Oval) 
Club Championship Amendments 1 28 Aug 21 Northern Suburbs
def Ipswich