Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Bulls Masters First Grade Competition 7 9 Nov 19
16 Nov 19
Gold Coast
251 L Hope-Shackley 103 H Burdon 75 LR Maladay 26  NL Carroll 2/11 P Farrell 2/20 S Hele 2/48 C Sully 2/51
and 5/46  S Hele 3/20 C Sully 2/26
def Northern Suburbs
181 N McFadyen 34 S Wilson 31 M Connolly 31  L Hope-Shackley 4/27 J Kann 3/42
and 2/163(dec) KS Fleming 75* TA Healy 47 S Wilson 27*  
Bill Pippen Oval 
Alan Pettigrew Shield [2nd] 7 9 Nov 19
16 Nov 19
Northern Suburbs
227 ZH Allen 60 PA Patel 54* J McPherson 35 A Grewal 29  P Turner 3/29 MJ Grant 3/51 SD Yabsley 2/63
def by Gold Coast
289 L De Vlieg 72 E Benn 43 MJ Grant 38 LW Crump 31 S Palombo 27 P Turner 25  H Sardar 3/48 GC Rushton 2/49 PA Patel 2/55
and 1/127 LW Crump 65* J Hocart 35  
Shaw Park (Ian Healy Oval) 
The Lord's Taverners Competition 10 17 Nov 19 Darling Downs SWQ
9/243(cc) A Singh 91 PW Draheim 31 R Tooley 27  TF Noonan 4/38 J Roy 2/30 N Armitage 2/34
def Northern Suburbs
178 S Dhillon 45 B Dempsey 42 HA Couper 30 IN Mills 25  A Singh 4/45 JJ Ryan 2/46
Toowoomba Grammar School (Mills Oval) 
Norm McMahon Shield [3rd] 5 9 Nov 19
16 Nov 19
Gold Coast
245 K Auld 79 C Durante 38 TJ Smith 26  BD Ilott 4/32 A Campbell 2/39
def Northern Suburbs
156 MJ Doolan 44 M Clarke 41 HP Murray 31  TJ Smith 5/39 KB Newitt 3/49
Cheltenham Oval 
Bob Spence Shield [4th] 5 9 Nov 19
16 Nov 19
Northern Suburbs
296 C Vellacott 70 MD Wright 66 HA Couper 44 MJ Lockhart 33 T Eggmolesse 31  JN Kann 4/61 H Gandhi 2/28 R Gadsby 2/38
and 2/54 L Marshall 29  
def Gold Coast
110 S Bhosale 42 S Roy 25  M Witt 5/37 T Eggmolesse 2/13 M Price Moor 2/17
Shaw Park (Alan Pettigrew Oval) 
Roy Tanner Shield [5th] 5 9 Nov 19
16 Nov 19
University of Queensland [2]
179 A Bennett 58 S Baker 35  Z Campbell 2/20 W Campbell 2/21
def by Northern Suburbs
196 Z Campbell 103 T Campbell 37 SJ Cousar 26  C Cowan 4/22 S Baker 2/23 ML Kostic 2/23
and 7/98(cc)  C Cowan 3/14 ML Kostic 2/53
University of Queensland (St. Lucia 9 (formerly St Lucia 7)) 
Keller XI - 6(2) 5 10 Nov 19
17 Nov 19
Northern Suburbs [2]
9/147(dec) SR Godden 36 PW Keller 27  A Dale 5/38
def Toombul
86  F McFadyen 3/13 JJ Clarke 2/9 AN Pine 2/23 PW Keller 2/24
and 8/155 P Kropp 82  F McFadyen 5/9
Shaw Park (Ian Healy Oval) 
Maher XI 6(1) 5 9 Nov 19
16 Nov 19
Northern Suburbs [1]
125 M Sargent 39  
and 7/339 JP Maher 162 J Farrell 42 J Holohan 37 IN Mills 25  
def South Brisbane
89  C Ashfield 3/32 MJ Hammelmann 3/36 NF Johnstone 2/13
Shaw Park (Geoff Dymock Oval) 
A1 5 9 Nov 19
16 Nov 19
Gold Crest Cobras
288  GJ Clarke 4/15 J Roy 3/69 EB Zilovic 2/54
def Northern Suburbs
170 MR Sawley 58 JJ Clarke 33* J Roy 29  
and 145 WJ Chapman 37 G Kelsall 28 JJ Clarke 25  
Marchant Park 8 
Club Championship Amendments 1 5 Oct 19 Northern Suburbs
v Wynnum/Manly